Základní škola CoLibri

Prostory školy

Naše škola sídlí v prostorách vstupního objektu kláštera Porta Coeli v Předklášteří. Máme k dispozici krásné, nově zrekonstruované historické sály ve druhém patře přímo nad vstupní bránou. Dostanete se k nám samostatným vstupem z vnitrobloku po venkovním schodišti vedle vstupu do klášterní kavárny.

Vnitřní prostory školy

Celkem využíváme čtyři místnosti se zázemím.

Společenská místnost

Největší hlavní místnost je srdcem školy. Tady se potkáváme, tvoříme u velkého stolu, sdílíme v kruhu, řídíme školu skrze školní sněm.

V místnosti mají děti k dispozici spoustu tvořivého i studijního materiálu.

Herna

V herně máme hudební kout s hudebními nástroji. Aktuálně je to klavír, kytara a různé drobné hudební nástroje.

V herně je prostor na hraní deskovek i velká volná plocha na koberci, kde děti nejčastěji staví dřevěné koleje nebo stavby z lega. V rohu za dveřmi je zašívárna, když chce někdo být chvíli sám nebo si v klidu prohlídnut knížku s kamarádem.

Řádírna

Místnost určená pro psychohygienu, kde je povoleno řádit, válet se, hrát polštářové bitvy. Jsou zde skvělé pružinové matrace, boxovací pytel a hromady polštářů.

Klidovka

Klidová místnost slouží hlavně pro výuku, jako kancelář, je tu školní počítač, knihovna a posezení.

Jak už název napovídá, sem se chodí, když člověk potřebuje klid na soustředěnou práci.

Všechny místnosti mají svá pravidla, určená školním sněmem, kterými se řídí pobyt a možné aktivity v nich.

Venkovní prostory školy

Škola má k dispozici krásnou velkou zahradu se spoustou stromů a keřů. Jedná se o jednu ze zahrad klášterního areálu a máme ji hned za rohem.

Nová školní budova

Plánovaná nová budova školy bude stát v Předklášteří na rohu ulice Uhrova a Palackého, na pozemku s vodním tokem a spoustou vzrostlých stromů. Aktuálně řešíme projekt a sháníme finance na realizaci. Návrh nové školní budovy si můžete prohlédnout TADY.