Základní škola CoLibri

David Dudek

Co ve škole dělám

V CoLibri jsem průvodcem a nejčastěji mě uvidíte s dětmi. Paleta toho, co ve vztahu ke škole dělám, je pestrá: s ostatními kolibříky běhám a cvičím, jindy tvořím, debatuji, muzicíruji, spolurozhoduji o chodu školy, starám se o školní facebookovou stránku, fotím, točím a stříhám videa a příležitostně zastupuji školu na besedách. Rovněž se věnuji provozním věcem, aby škola fungovala, jak má a bylo nám v ní příjemně. Sdílím, kdo jsem, co mě těší a zajímá, a také podporuji děti v jejich zájmech a směřování. 

Proč CoLibri ?

Protože je to prostředí, kde je mi dobře. Plně se ztotožňuji s hodnotami, na kterých škola stojí, ať už je to svoboda a zodpovědnost, respektující a rovnocenný přístup k druhým, spolupráce, dobrovolnost, důvěra a principy sebeřízeného vzdělávání. CoLibri vnímám jako místo, kde je ve vzduchu cítit jiskření radosti ze života, kde vládne přátelství, otevřenost, upřímnost a autenticita, kde mají děti i dospělí právo se aktivně podílet na utváření školy a způsobu vzdělávání. 

Vzdělání a profesní zkušenosti

Vystudoval jsem učitelství biologie a zeměpisu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.  

S dětmi jsem pracoval jako průvodce v Lesní mateřské škole Sýkorka v Brně a v Dětském klubu Skok v Rudce u Kunštátu.  

Jako pedagog jsem působil na Pražském humanitním gymnáziu, kde jsem učil biologii a zeměpis, v Základní škole Heuréka v Libochovičkách jsem pak měl na starosti předmět “Velké otázky”, angličtinu a hodiny pohybu.  

Angličtinu i španělštinu jsem měl možnost zdokonalovat na cestách po Spojených státech, Mexiku, Španělsku a mnoha dalších zemí. Ve Velké Británii jsem se živil jako pečovatel a také jako truhlář. 

Osobní zájmy

Pohyb, hudba, tvoření ze dřeva, výtvarné umění, vztah k přírodě a neutuchající touha po poznání.