Základní škola CoLibri

Martina Matějková

Co ve škole dělám 

Jako zakladatelka školy CoLibri jsem její vizionářkou, pozorovatelkou a podporovatelkou. Jsem členkou týmu a baví mě směřovat školu směrem k sebeřízené organizaci. Mimo jiné pomáhám se zajištěním nové školní budovy a jsem členkou přijímací komise.

 

Proč CoLibri ?

Moje cesta k sebeřízenému vzdělávání začala narozením mého nejstaršího syna. Touha vychovávat mé dítě jinak mě přivedla k nutnosti zrevidovat a přehodnotit vlastní převědčení, názory a spoustu věcí, které jsem do té doby považovala za dané či normální. Stálo to hodně času, hledání i nejistoty a zároveň to bylo to nejlepší, co se mi kdy mohlo stát. Jsem vděčná, že jsem našla a stále nacházím novou cestu, jak být sama se sebou a s ostatními.  

A když už jsem v sobě vybudovala určitou míru důvěry a respektu, tak mi bylo jasné, že klasický vzdělávací systém nebude pro naši rodinu to pravé ořechové. Takže jsme hledali jiné možnosti a našli jsme je. První lesní školku, pak komunitní školu ZaHRAda a nakonec důvěru v sebeřízené vzdělávání.

Proto dnes spolutvořím školu CoLibri. Projekt, který mi dává smysl nejen pro mé a všechny ostatní děti, ale i jako způsob změny naší společnosti směrem k větší osobní zodpovědnosti a svobodě.

 

Vzdělání a profesní zkušenosti 

Po hodonínském osmiletém gymnáziu jsem vystudovala Fakultu architektury na VUT v Brně. Po škole jsem pracovala (až do narození mých dětí) v projekční kanceláři a své profesi se stále věnuji. Mé profesní zkušenosti zahrnují hlavně tvůrčí, manažerské a komunikační dovednosti.

Nebojím se velkých výzev a překážky v cestě vnímám jako příležitost naučit se něco nového. Díky spolutvoření školy CoLibri se mi otevřel nový svět možností, jak lze vytvářet organizace 21. století a užívám si, že můžu být u toho.  

 

Osobní zájmy 

Mám ráda přírodu a pohyb a ideálně obojí zároveň. Třeba chození po horách. Také ráda cestuji, maluji, tancuji, zahradničím, čtu, učím se a rostu. A mým největším koníčkem jsou koně, které miluji už od dětství. 

Jsem vděčná za svého úžasného muže a za naše tři děti, za moudrost a radost, kterou mi přinášejí do života.