Základní škola CoLibri

Ivana Crháková

Co ve škole dělám 

Ve škole trávím většinu času s dětmi, tvoříme, řádíme, chodíme ven, řešíme, co nás zrovna trápí, smějeme se a prostě žijeme. Hodně věcí, o kterých se děti běžně učí ve škole, my prostě rovnou žijeme a díky tomu se učíme.   

 

Proč CoLibri ?

Ve škole plné respektu a inspirativních dětí i dospěláků cítím, že každý den dělám to, co mě baví a co mi dává smysl a zároveň můžu dělat šťastné i ostatní. Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi, ale pořád jsem nemohla najít způsob, který by mi dával smysl. To jsem našla až v CoLibri a ve svobodném a respektujícím prostředí, které je okolo celého sebeřízeného vzdělávání. 

Každý den mě překvapuje, jak moc mě práce ve škole baví, jak mě rozvíjí, dává smysl a osobně posunuje. To vše bych také ráda zprostředkovala dětem, které ve škole jsou.  

 

Vzdělání a profesní zkušenosti 

Vystudovala jsem obor Psychologie na Masarykově univerzitě v Brně. Od roku 2013 jsem pracovala v Oblastní charitě Blansko v mnoha jejích službách jako psycholožka s lidmi v různě náročných sociálních situací (lidé bez domova, oběti domácího násilí, osoby zdravotně znevýhodněné, oběti obchodu s lidmi).  

Od roku 2014 jsem začala pracovat jako psycholožka v týmu Mobilního hospice sv. Martina, který pomáhá vážně nemocným a umírajícím v jejich domácím prostředí. Zde jsem působila až do roku 2022, než jsem nastoupila do CoLibri.  

 

Osobní zájmy 

Ráda trávím čas v radosti a to zahrnuje celou škálu činností, spojených hodně s rytmem roku. Na jaře jsem převážně na zahradě, v létě u bazénu a na výletech, na podzim jsem víc s knížkou a v zimě ve sněhu. Když je čas, zajdu si na bowling, do sauny nebo na zámek. A nejraději ze všeho u toho mám své nejbližší, manžela a dceru se synem a dobré přátele 😊