Benefiční promítání a beseda SVOBODNÉ DĚTI v Tišnově 24.10.2022

Benefiční promítání a beseda SVOBODNÉ DĚTI v Tišnově 24.10.2022

Srdečně zveme na promítání dokumentu Svobodné děti s besedou, které proběhne 24.10.2022 v tišnovském kině od 17:00.

VSTUPENKY - cena je volitelná, s tím, že minimální částka je 150,- (horní limit nestanovujeme 😉 )
Vstupenku můžete zaplatit bankovním převodem a zarezervovat si tak místo na promítání a besedě, anebo je možné zaplatit na místě před akcí. Pro rezervaci napište na emailovou david.dudek@skolacolibri.cz a zašleme Vám platební údaje. Po zaplacení obdržíte elektronickou vstupenku s QR kódem, kterou se prokážete v den konání akce před promítáním. Výtěžek z promítání poputuje na podporu šíření filmu.

DOKUMENTÁRNÍ FILM SVOBODNÉ DĚTI

Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?

Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.

Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získává čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě.

Režie Jan Minařík
Délka 119 minut
Ukázka 👉 vimeo.com/737632230

BESEDA K FILMU

Po promítání se můžete těšit na besedu, které se zúčastní někteří z účinkujících filmu a rodiče, děti a průvodci ze školy CoLibri. Na besedě bude účinkovat novinářka Klára Kubíčková a její syn Jakub, spoluzakladatelé školy Donum Felix Vladimír a Lucie Dobešovi, zakladatelé školy CoLibri Pavel a Martina Matějkovi a podnikatelka Petra Trnková se svým synem. Zeptat se budete moci na témata v souvislosti s filmem, svobodným vzděláváním, respektujícím rodičovstvím a osobními zkušenostmi besedujících s těmito tématy.

Délka besedy je přibližně 1 hodinu a 45 minut.

KDY A KDE

24.10. od 17:00 do 21:00
Kino Svratka
Brněnská 152, Tišnov

Pokud přijedete autem, je možné parkovat Váš vůz na parkovišti u autobusového nádraží na ulici Nádražní

ORGANIZÁTOR A KONTAKT

Základní škola CoLibri
Dotazy a připomínky k akci pište na email david.dudek@skolacolibri.cz nebo do diskuze události

OTÁZKY A ODPOVĚDI

🎦 Co je to sebeřízené neboli svobodné vzdělávání? — Takové, které dítě či dospělý vykonává dobrovolně ze své vlastní motivace. Vysvětleno je to v ukázce 👉 vimeo.com/700722713

🎦 Pro koho je dokument určen? — Pro rodiče a děti, kteří potřebují podporu na cestě za větší svobodou ve vzdělávání jejich dětí. Pro rodiče, kteří by rádi rozšířili respektující výchovu i do oblasti vzdělávání. Pro učitele, žáky i studenty, kteří se necítí v současném systému spokojení a možná netuší, že s přístupem založeným na dobrovolnosti a respektu je mnoho zkušeností i u nás.

🎦 Čím je dokument zajímavý nebo výjimečný? — Poprvé přibližuje cesty mnoha rodin a škol, které se snaží dát dětem co největší svobodu v jejich životě a vzdělávání. Představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání v ČR. Ukazuje, jak může vypadat praxe respektujícího přístupu k dětem v oblasti vzdělávání.

🎦 Jak film vznikl a kdo ho financoval? — Film vznikl z popudu Jana Minaříka z FULLART studio ve spolupráci se Zdeňkou Šíp Staňkovou z DĚTI JSOU TAKY LIDI a byl financován ze soukromých darů téměř 400 podporovatelů a partnerů. Chcete se stát také partnerem a podpořit misi filmu? Dejte nám vědět 👉 svobodnedeti@detijsoutakylidi.cz

🎦 Bude film k dispozici online nebo v TV? — Ano, do konce 2022. Nyní budeme rádi, když uspořádáte vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání a budete se setkávat, besedovat a vzájemně inspirovat po zhlédnutí filmu osobně.

🎦 Chcete uspořádat vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání? — Dejte nám vědět 👉 forms.gle/AwxPhEVnHTdgGQrbA a my se vám ozveme.

🎦 Zajímají vás novinky ohledně filmu, jeho promítání a medializace? — Sledujte Facebook, Instagram Svobodné děti nebo se zapište na newsletter 👉 landing.mailerlite.com/webforms/landing/c2f2q6