Základní škola CoLibri

Sára Špatková

Co ve škole dělám?

Čas ve škole trávím ve společnosti dětí, nejčastěji u našeho obrovského výtvarného stolu. Užívám si momenty sounáležitosti, kdy třebaže každý pracuje na něčem jiném, společně vytváříme hravě tvůrčí atmosféru. Ráda poslouchám příběhy, učím se naslouchat, vidět a zachytávat kouzelné lidské momenty každodenního života. A nesmím zapomenout zmínit zažehlování korálků.

Proč CoLibri

Být členem školy CoLibri pro mě představuje něco jako splněný sen a shodu úžasných náhod, kterou vlastně odstartovala prokrastinace. A pak že by se to nemělo! Dny ve škole však mají jednu nevýhodu…utečou jako lusknutím prstů. CoLibri totiž žije všudypřítomným flow a kreativní atmosférou. Důvěra v dítě, respektující přístup a svobodné smýšlení mi tady začínají dávat čím dál větší smysl. Být obklopená autentickými a seberealizovanými lidmi všeho věku, je zdrojem ohromné inspirace a kuráže tolik potřebné k tomu, přiblížit se k sobě samé.

Vzdělání

Zatím ještě studuji. Mým oborem a zároveň největším koníčkem vždy bude psychologie.

Co mě baví?

Najdete mě zejména u výtvarného tvoření všemožného rázu. Přes umělečtější činnosti, jako je třeba modelování z polymerové hmoty, malování na trička a sklo, náramky přátelství a nějaký ten hudební nástroj, se dostanu až k otázkám zdraví a stravy. Baví mě přemýšlet a psát, číst a přemýšlet. Hrát divadlo, učit se francouzsky nebo se jen brouzdat trávou. Vidět kousek cesty za sebou i před sebou.