Základní škola CoLibri

Martina Hujová

Co ve škole dělám 

Většinu času trávím s dětmi při všemožném tvoření, hraní, bádání. Kolibříci jsou pořád v pohybu a mě těší, že je v jejich aktivitách mohu doprovázet, poskytnout jim podporu, když ji potřebují, spoluvytvářet bezpečný a laskavý prostor k tomu aby se mohli ponořit do všech těch aktivit, ve kterých se mohou svobodně rozvíjet a učit.

 

Proč CoLibri ?

CoLibri je pro mě splněným přáním podílet se na změnách v našem vzdělávacím systému. Spojuje dospělé a děti, kteří se chtějí rozvíjet a růst. CoLibri je prostor, kde je vše možné. Mohou zde vznikat nápady, projekty, vize, ale stejně tak chyby i konflikty, které jsou v procesu učení stejně tak důležité. CoLibri vnímám jako místo, kde jsou děti i dospělí přijímáni se všemi přednostmi i nedostatky, takoví jací jsou, a společně pak mohou tvořit školu plnou inspirace.

 

Vzdělání a profesní zkušenosti 

Vystudovala jsem obor Sociální pedagogika, nejprve v bakalářském studiu na UTB ve Zlíně, navazující magisterské studijní léta jsem pak strávila v Brně na Masarykově Univerzitě. Jeden semestr jsem měla možnost absolvovat na pedagogické fakultě v Portu v rámci programu Erasmus.

Před CoLibri jsem 5 let působila jako průvodce v lesní mateřské škole Stromík. Zde jsem absolvovala několik kurzů zaměřených na výuku v přírodě.

V současnosti si rozšiřuji své obzory při dálkovém studiu Speciální pedagogiky.

 

Osobní zájmy 

Mám ráda přírodu, les a hory. Největší odměnou je pro mě sbalit si krosnu a jít se jen tak toulat. Ráda cestuju za vůní oceánu i výhledy z kopců. Baví mě pohyb, pravidelně se sportovně vybíjím při volejbale a badmintonu.